TVCD-R

Dikdörtgen Kesitli Debi Reglaj Damperleri

Termofan TVCD-R model dikdörtgen kesitli debi reglaj damperleri havalandırma sistemlerinde dikdörtgen hava ayar elemanı olarak kullanılır. Kanatlar özel olarak haddelemiş 6063 alüminyum profil, kasa ise galvaniz sacdan imal edilmektedir.

Montajı cıvatalı olarak yapılmaktadır. Kumanda motoru aksesuarıdır.

TVCD-C

Dairesel Kesitli Debi Reglaj Damperleri

Termofan TVCD-C model dairesel kesitli debi reglaj damperi havalandırma sistemlerinde yuvarlak hava kanallarında hava ayar elemanı olarak kullanılmaktadır. Galvaniz sacdan imal edilmektedir, klape üzerine sızdırmazlık contası uygulanır. 

Montajı cıvatalı olarak yapılmaktadır. Kumanda motoru aksesuarıdır.

TFD

Yangın Damperleri

Termofan TFD model yangın damperleri havalandırma sistemlerinde yangının etrafa yayılmasını önlemek amacı ile yangın alanını sınırlamak için kullanılır. Gövde ve kanatlar ısıya dayanıklı olacak şekilde izole edilmekte ve talebe göre yangın anında otomatik kapamalı veya kontrollü olarak üretilmektedir.

TFSD

Çok Kanatlı Yangın ve Duman Damperleri (Prizmatik)

Termofan TFSD modeli çok kanatlı yangın/duman damperleri, yanma ürünlerinin hava kanallarından bir odadan diğerine geçişini önlemek ve yangın yerinden duman ve gazı uzaklaştırmak için tasarlanmıştır. Dikdörtgen kanal tipi damperler iki bağlantı flanşlı ve harici aktüatörlü ise, duvar tipi tek bağlantı flanşlı ve iç aktüatörlü olarak üretilmektedir.

Damperler, uzaktan kumandalı aktüatör vasıtasıyla elektrikle veya otomatik olarak kontrol edilir.

TLD

Jaluzi Klapeler

Termofan TLD model jaluzi klapeler tek yönlü hava akışını gerçekleştiren elemanlardır. Kanala monte edilen, dış duvar atış kısmına monte edilen ve dış duvar emiş kısmına monte edilen olmak üzere 3 tipi vardır. 

Kanatlar senkronize hareket için birbirine bağlanmışlardır.

TSHL

Kum Tutucu Filtreler

Termofan TSHL model kum tutucu filtreler, hava kanalı emişinin dışından gelen kumu tutmak ve belirli bir oranda sürgün vermek için kullanılır. Galvanizli sac veya paslanmaz çelikten alüminyum panjur ve kum tutma ünitesinden yapılabilir.İsteğe göre elektrostatik toz boya yapılabilir. Standart renkler RAL 9010 ve 9016’dır. Diğer renkler fırın boya ile verilmektedir.

Uygulamada kanal üzerine monte edilebilecek tarzda tasarlanmıştır. Her iki ucunda montaj flanşlar bulunmaktadır.Filtrelerin tamamı kolay sökülüp takılabilmeleri için kızaklar üzerine yerleştirilmiştir.

TAL

Akustik Panjurlar

Termofan TAL model akustik panjurlar hava kanat uçlarında kanaldan ses geçişini azaltmak için kullanılmaktadır. Kasa ve kanatlar, alüminyum veya paslanmaz galvaniz sacdan yapılabilir. İsteğe göre elektrostatik toz boya yapılabilir. 

Standart renkler RAL 9010 ve 9016’dır. Diğer renkler fırın boya ile verilmektedir.